Co to te Paputy?

Tradycyjne obuwie domowe z Nepalu. Wykonane ręcznie z jednego z najstarszych materiałów włókienniczych - filcu. Używany do produkcji filc powstaje z czystej, owczej wełny. Przechodzi on specjalny proces formowania dzięki czemu nie jest potrzebne szycie czy klejenie. Paputy uzyskują w ten sposób organiczny kształt, pozbawiony łączeń, kantów i załamań. Właściwości filcu sprawiają, że but dopasowuje się do indywidualnego kształtu stopy. Zapewnia komfort i ciepło, równocześnie umożliwiając skórze oddychanie. Tym, których martwi brak podeszwy polecamy Papucie. Wykonane są co prawda z nieco cieńszego filcu ale posiadają ręcznie naszytą, skórzaną podeszwę zmniejszającą efekt ślizgania oraz chroniącą spód przed ewentualnym ścieraniem.

Wyjątkowe jak filc

Właściwości sfilcowanych ręcznie wełnianych włókien sprawiają, że Paputy są niezwykle wygodne ale równocześnie bardziej dopasowane i trwalsze niż zwyczajne kapcie. Miękkie podeszwy nie rysują powierzchni a każdy, kto ma podłogę z paneli doceni, że poruszanie się w nich jest niemal bezgłośne..

Design

Niesamowity kształt i wygoda Paputów wynikają z prawdziwego zaangażowania i wrażliwości ludzi którzy je tworzą.

Rozmiary

Nepalczycy wiedzą co dobre! Paputy są wygodne i miękkie ale jednocześni mają swoją "sztywność konstrukcyjną". Specjalna zapiętka z jednej strony trzyma stopę na miejscu a z drugiej pozwala na dopasowanie się jej w noszeniu. Dobierając wiec rozmiar bez możliwości przymiarki sugerujemy wybrać raczej górną granicę numeracji.

 • Paputy - Jaki kolor do Ciebie pasuje?

  Paputy są barwione naturalnie dzięki czemu uzyskiwane kolory są żywe i trwałe. Robiąc zdjęcia staraliśmy się je jak najlepiej oddać ale wiele zależy od ekranu dlatego czasem występują delikatne różnice.

  Paputy - Kolory

 • Papucie - Jaki kolor do Ciebie pasuje?

  Może szukasz czegoś bardziej kolorowego? Nasze Paputy - model z podeszwą - występują w różnych wzorach. Który wyraża Cię najlepiej?

  Papucie - Kolory

 • Pomysł na prezent

  A może podarujesz trochę ciepła i wygody swoim bliskim? Paputy to oryginalny pomysł na prezent. Wszystkie Paputy pakujemy w estetyczne kartoniki ale najpierw owijamy je w Feltinessowy papier; aby w trakcie podróży było im w środku miło i przytulnie.

  Opakowanie

© 2016 Feltiness.pl - all right reserved